Naši předchůdci

 

Od vzniku ČCE se ve vedení pražského seniorátu vystřídalo mnoho skvělých bratří a sester.

poslední aktualizace : 8.11.2015; ZS

 

V období 1918 - 2009 jsme měli 11 seniorů. V předposledním funkčním období pak dokonce seniorku, první v naší církvi vůbec.

Následující tabulka se snaží zachytit poslední desetiletí ve vedení seniorátu. Většinu jmen ve spodní části tabulky si ještě pamatujeme ...

 

datum volby mandát do F A R Á Ř I P R E S B Y T E Ř I
7.11.2015
30.11.2021 senior
R.Mazur sen.kurátorka Z.Skuhrová
dat.nástupu konsenior P.Firbas 1.nám.sen.kur. D.Heller st.
1.12.2015 "11.2018"(pouze T.Trusina) 2.nám.seniora T.Trusina 2.nám.sen.kur. T.Fendrych
1.náhradník L.Ridzoňová 1.náhradník J.Mašek
"11.2017"(pouze P.Kalus) 2.náhradník P.Kalus 2.náhradník E.Potměšilová
------- ------- ------- -------
10.11.2012 22.11.2018 1.náhradník

P.Bargár

rezignace 7.11.15

12.11.2011 22.11.2017 2.náhradník P.Kalus 1.náhradník

S.Daníčková

rezignace 12.1.12

7.11.2009

30.11.2015

senior R.Mazur sen.kurátorka Z.Skuhrová
datum nástupu konsenior P.Firbas 1.nám.sen.kur. D.Heller st.
23.11.2009 "11.2018"(pouze T.Trusina) 2.nám.seniora T.Trusina 2.nám.sen.kur. D.Titěra
1.náhradník E.Čašková 1.náhradník

Michael Erdinger

(do 31.8.2011)

2.náhradník

P.Pokorný

(do 11.2010)

2.náhradník J.Mašek
------- ------- ------- ------- ------- -------
17.11.2007 22.11.2009 2.náhradník P.Firbas
------- ------- ------- ------- ------- -------
11.11.2006 "11.2012" 2.nám.seniora T.Trusina 2.nám.sen.kur. D.Heller
22.11.2009 2.náhradník Z.Skuhrová
datum volby
8.11.2003 22.11.2009 seniorka L.Mamulová sen.kurátor

P.Kraus

datum nástupu konsenior P.Hudec 1.nám.sen.kur. D.Titěra
23.11.2003 1.náhradník D.Brodská 1.náhradník J.Kolafa
"jaro 2007" 2.náhradník M.Zikmund 2.náhradník D.Heller
Na konventu 8.11.2003 rezignoval celý SV
------- ------- ------- ------- ------- -------
období F A R Á Ř I období P R E S B Y T E Ř I
2002 - 2003 sen.kurátor T.Růžička
1998 - 2003 senior T.Bísek 2002 - 2003 1.nám.sen.kur. P.Stolař
1998 - 2003 konseniorka L.Mamulová 1997 - 2002 sen.kurátor J.Ratiborský
1997 - 2002 1.nám.sen.kur. T.Růžička
1992 - 1998 senior B.Hájek 1993 - 1997 1.nám.sen.kur. L.Roskovcová
1992 - 1997 sen.kurátor J.Pokorný
1990 - 1992 senior J.Lejdar 1990 - 1991 sen.kurátor Z.Susa
1989 - 1998 konsenior J.Vetter 1985 - 1993 1.nám.sen.kur. L.Šimek
1987 - 1989 konsenior J.Lejdar
1984 - 1987 konsenior P.Smetana 1984 - 1990 sen.kurátor A.Kocna
1984 -1985 1.nám.sen.kur. M.Litomiský
1978 - 1990 senior B.Otřísal 1978 - 1984 sen.kurátor J.Kočvara
1978 - 1984 konsenior J.Lejdar 1978 - 1984 1.nám.sen.kur. A.Kocna

 

Dne 6.11.2014 zemřel Ilja Herold ve věku 89 let. Byl dlouholetým presbyterem sboru Žižkov II a v letech 1969-1973 seniorátním kurátorem našeho seniorátu.