Faráři na sborech

 

V našem seniorátu je na sborech 8 farářek a 22 farářů - stav k 1.11.2019 (k poslednímu nástupu podzimu 19)

poslední aktualizace : 21.11.2019; ZS

 

Nové (opakované) volby :

 

Očekává se znovuzvolení Tomáše Cejpa na další 3 roky ve sboru Libčice.

(Tyto volby budou zaneseny do tabulek až po svém potvrzení ze strany SR.)

 

  • Nejdéle sloužící farářkou / farářem na území našeho seniorátu je
Zvonek Šorm
Modřany od 1993
poslední volba : 1.6.2011 - 31.5.2021; zkráceno do 31.12.2019
  • V 90. letech dále přišli do seniorátu ze současných farářů
Jiří Ort Uhříněves od 1.2.2013 poslední volba : 1.2.2013 - 31.1.2023
Vršovice od 1998 - 31.1.2013
Pavel Pokorný Střešovice od 1999 poslední volba : 1.9.2019 - 31.8.2022
Samuel Hejzlar Dobříš od 1999 poslední volba : 1.12.2010 - 30.11.2020
  • Po začátku nového tisíciletí nastoupili farářky a faráři
Mikuláš Vymětal Beroun od 2013 poslední volba : 12.11.2018 - 11.11.2020
seniorátní farář 2005 - 2013
Horní Počernice 2000 - 2005
Tomáš Trusina Salvátor od 2017 poslední volba : 1.9.2017 - 31.8.2022
Benešov od 2001 poslední volba : 1.8.2016 - 31.8.2018
  • Roku 2006 došlo k velké obměně pražských farářů - z této silné vlny jsou zde už jen 2
Vendula (Kalusová) Glancová Hvozdnice od 2006 poslední volba : 1.6.2016 - 31.5.2021
Roman Mazur Libeň od 2006 poslední volba : 1.9.2016 - 31.8.2021
  • Pak následovali
Michal Šourek Jižní Město od 2007 poslední volba : 1.9.2017 - 31.8.2022
Petr Špirko Radotín od 1.1.2013 poslední volba do 31.12.2022

seniorátní farář 2008 - 2011

před rokem 2003 seniorátní vikář

Jaroslav Pechar Braník od 2009 poslední volba : 1.9.2019 - 31.8.2024
Lenka Ridzoňová Jarov od 2020 poslední volba : 1.9.2020 - 31.8.2025
Střešovice od 2009 (0,5 pak 0,7 , od 2018 1 úv.)

poslední volba : 1.10.2019 - 30.8.2022; zkráceno

do 31.8.2020

Dejvice 1.9.2015 - 31.10.2016 (0,3 úvazku)
Pavla Jandečková Sedlec-Prčice od 2009 jáhenka, od 2016 farářka poslední volba : 1.10.2019 - 30.9.2022
  • Další dekádu započali
Pavel Kalus Žižkov 1 od 2011 poslední volba : 1.10.2016 - 30.9.2021
Ondřej Kolář Kobylisy od 2011 poslední volba : 1.12.2011 - 30.11.2021
Matěj Opočenský Vršovice od 2013 poslední volba : 1.9.2013 - 31.8.2023

Maroš Klačko

Smíchov od 2014 poslední volba : 1.9.2019 - 31.8.2023
Leonardo Teca Kladno od 2015

poslední volba : 1.9.2015 - 31.8.2020

  • Rok 2016 byl ve znamení velké obměny podobně jako rok 2006
Dalibor Antalík Salvátor od 2016 poslední volba : 1.10.2016 - 30.9.2021
Pavel Ruml Dejvice od 2016

poslední volba : 1.11.2016 - 31.8.2021

Martin Sabo Strašnice od 2016 poslední volba : 1.11.2016 - 31.10.2021
Tomáš Cejp Libčice od 2016 poslední volba : 1.1.2018 - 31.12.2019
David Balcar Kliment od 2017 poslední volba : 1.9.2017 - 31.8.2022
Elisabeth V. Förster-Blume

sbor německého jazyka

od 2017

poslední volba : 1.9.2017 - 31.8.2023
  • Rok 2018 a 19:
Zdeněk Šorm Vinohrady od 2018 poslední volba : 1.9.2018 - 31.8.2023
Dan Páleník Nusle od 2018 poslední volba: 6.9.2018 - 5.9.2023
Magdalena Trgalová Dejvice od 2018 poslední volba: 1.10.2018 - 31.8.2021
Alžběta Hanychová Horní Počernice od 2018 poslední volba: 1.11.2018 - 31.10.2023
Kateřina Frühbauerová Benešov od 2019 poslední volba: 1.9.2019 - 31.8.2024
Olga Mrázková Žižkov II od 2019 poslední volba: 1.11.2019 - 31.10.2024
  • Další desetiletí načali:
.
.