Novinky z ústředí - 2017

 

poslední aktualizace : 7.3.2018; ZS

Novinky z ČCE – březen 2018

 

100 let ČCE. S mottem Radujme se vždy společně oslavíme letos 100. výročí vzniku ČCE. Hlavní celocírkevní slavnost se uskuteční 28. – 30. září 2018 v Pardubicích společně se Sjezdem mládeže. Na 16. prosince 2018 je v Obecním domě v Praze naplánován slavnostní večer. Kromě toho připravujeme řadu dalších drobných překvapení. Další informace a zajímavosti naleznete na webu k výročí www.100letcce.cz

 

Den pro Kubu. Modlitbou, průvodem a diskuzním panelem vzpomenou v úterý 20. března lidé v Praze na lidi na Kubě i v jiných zemích, v nichž dochází k omezování základních svobod. Českobratrská církev evangelická pořádá ve spolupráci s Člověkem v tísni už po sedmé Den pro Kubu. Letos s tématem „Hájíme (si) lidská práva“. Více informací zde.

 

Podpora čínským křesťanům. Pouze osmi čínským křesťanům, kteří v České republice požádali o mezinárodní ochranu, udělilo ministerstvo vnitra na konci února v Česku azyl. Zbylých 70 žádostí bylo zamítnuto. Vyjádření synodní rady zde.

 

Ke zdanění církevních náhrad. Ekumenická rada církví, jíž jsme členem, se znepokojením přijala informaci, že Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR podpořila v prvním čtení návrh KSČM na zdanění církevních náhrad. Vyjádření zde.

 

Výběrová řízení. V současné době hledáme zaměstnance na tyto pozice: Ředitel/ka Evangelické akademie v Praze (více zde) a Personální referent/ka a mzdový/á účetní (více zde).

Jana Vondrová

Komunikace s médii a veřejností