Novinky z ústředí - 2017

 

poslední aktualizace : 6.12.2017; ZS

Novinky z ČCE – prosinec 2017

 

100 let ČCE. V příštím roce oslaví ČCE 100 let od svého vzniku. Hlavní celocírkevní slavnost se uskuteční 28. – 30. září 2018 v Pardubicích společně se Sjezdem mládeže. V prosinci se bude konat slavnostní večer v Obecním domě v Praze. Kromě toho připravujeme řadu drobných akcí, publikací, výstavu a další překvapení. Bližší informace budou k dispozici začátkem příštího roku.

Nové logo. Od 1. ledna bude naše církev používat nové logo. V současné době dokončujeme logomanuál. Rozhovor s autorem loga si můžete přečíst zde.

Předplatné časopisů. Před Vánocemi můžete udělat radost sobě nebo svým blízkým tím, že si pořídíte předplatné našich časopisů, a to celocírkevního časopisu Český bratr (pište na ceskybratr@e-cirkev.cz) nebo časopis pro mládež Nota nebe (pište na notanebe@e-cirkev.cz).

Pohled do života evangelické fary. Malá evangelická komunita, která existuje v Přešticích od 20. let minulého století, se v posledních patnácti letech rychle rozvíjí. Provozuje řadu dobročinných aktivit a poskytuje je širokému okolí. Naposledy založila denní stacionář pro seniory. Dokument České televize z cyklu Náš venkov můžete zhlédnout zde.

Aktuality z Diakonie. Sběr dárků pro chudé děti v rámci předvánoční akce Krabice od bot končí už v pátek 8. prosince. I potom ale můžete posílat Krabici online a potěšit tak děti v azylových domech Diakonie. Více na www.krabiceodbot.cz/online. Další netradiční vánoční dárky z Diakonie najdete na darek.diakonie.cz. Novinky z Diakonie nabízíme v pravidelném zpravodaji zde, k jeho odběru se můžete přihlásit zde.

 

Jana Vondrová

Komunikace s médii a veřejností