Novinky z ústředí - 2017

 

poslední aktualizace : 13.1.2018; ZS

Novinky z ČCE – leden 2018

 

100 let ČCE. S mottem Radujme se vždy společně oslavíme letos 100. výročí vzniku ČCE. Hlavní celocírkevní slavnost se uskuteční 28. – 30. září 2018 v Pardubicích společně se Sjezdem mládeže. Na 19. prosince 2018 je v Obecním domě v Praze naplánován slavnostní večer. Kromě toho připravujeme řadu dalších drobných překvapení. Více zde.

Nové logo. Od 1. ledna používá naše církev nové logo. Manuál k jeho používání a další užitečné informace zde.

Den otevřených dveří na ETF UK. Evangelická teologická fakulta univerzity Karlovy (Černá 9, Praha 1) pořádá 15. ledna den otevřených dveří, a to od 14 do 18 hodin. Více zde.

Farářský kurz. Spolek evangelických kazatelů zve na farářský kurz, který se uskuteční 22. – 26. ledna v Praze. Letošní téma zní Jak se dělá sbor. Podrobný program a přihlášky zde.

Sbírka na pomoc znásilňovaným ženám v Kongu. Loni v září vyhlásila synodní rada ČCE mimořádnou sbírku pro nadaci Panzi Foundation, která financuje provoz nemocnice v Kongu, jež pomáhá znásilněným a zmrzačeným ženám. Právě znásilnění je v Kongu používání jako válečná zbraň. Sbírka vynesla 424 217 korun. Děkujeme všem, kdo přispěli.

Novoroční promluva. Novoroční promluvu synodního seniora Českobratrské církve evangelické a předsedy Ekumenické rady církví v ČR Daniela Ženatého odvysílala 1. ledna 2018 Česká televize. Je možné ji zhlédnout v archivu zde.

Jana Vondrová

Komunikace s médii a veřejností