Základní údaje

 

poslední aktualizace : 26.6.2018; ZS

Seniorátní představenstvo:

 

předseda : Samuel Hejzlar : mail - sammyhej@gmail.com

jednatel : Vlasta Rejentová : vrejentova@seznam.cz

člen : Zdeňka Skuhrová : zdenka.skuhrova@centrum.cz

Jeronymova jednota je ...

 

poslední aktualizace : 19.6.2015; ZS

 


Letošní sbírku JJ ukončete, prosím, k 31.5.

a ihned nahlašte seniorátní účetní sestře Polákové její výši.

Sbírku pak obratem odešlete na seniorátní účet.

.

Dopis bývalého dlouholetého předsedy seniorátní JJ návštěvníkům těchto stránek

 

Milí přátelé, Jeronymova jednota (dále JJ ) je zvláštním zařízením církve, které slouží budování sborů i vzájemné solidaritě mezi sbory. Tento úkol plní konáním tří sbírek ve všech sborech naší církve. HDL (Hlavní dar lásky) - na Velikonoce, sbírky darů – od Velikonoc do konce května, JTD (Jubilejní toleranční dar) – nejbližší neděli před nebo po 31.10. (Den reformace). Vybrané prostředky pak JJ rozděluje mezi sbory, které staví nebo opravují své sborové budovy. JJ také pamatuje na české evangelíky v našich zahraničních sborech.

 

JJ vznikla už v roce 1918 oddělením od podpůrného spolku Gustava Adolfa (GAW). První sbírku v nové církvi ČCE vykonala již v roce 1919. Sbírka tehdy vynesla 176 000 Kč a byla rozdělena na prvním výročním zasedání JJ v Olomouci mezi potřebné sbory. Od té doby JJ funguje až do dnes. A funguje dobře i díky těm, kteří v JJ dobrovolně pracují.

 

V dalších záložkách najdete informace, kolik jsme v uplynulých letech vybrali i rozdali, komu jsme pomohli, a také informace, jak a kdy konáme sbírky, jak se žádá o dar z JJ atd. Doporučujeme dílo JJ vaší laskavé pozornosti.

 

Petr Hudec