Co to znamená, když se řekne Chotěboř?

V pražském seniorátu má pojem Chotěboř více významů. Je to samozřejmě město na Havlíčkobrodsku, je to celocírkevní středisko a je to každoroční rekreace našich seniorů odehrávající se právě ve středisku v Chotěboři v červnu.

Na tuto naši Chotěboř přispívá každoročně seniorát ze svých prostředků a některým účastníkům i ústředí z fondu Křesťanské služby, a to na část ubytování.

Organizačně akci zajišťují především Leonardo Teca a Jaromír Strádal.

Ročník 2025

V roce 2025 se rekreace uskuteční v termínu 14.-22. června. 
Podrobné informace a přihláška (na poslední straně) jsou ke stažení zde: Chotěboř 2025- pozvánka.doc
Příloha - tabulka s cenami pokojů je ke stažení zde: Chotěboř 2025 - ceny.xlsx

V případě dotazů se můžete obrátit na Jaromíra Strádala: jaromir.stradal@atlas.cz.

CCE_PS_seniori_chotebor_2025.jpg
 

Vzpomínka na ročník 2023: Pod souhrnným heslem „Můj Pán všechny svolá… ráno v ten den poslední“ (podle písně Miloše Rejchrta – Svítá 193) se ve dnech 17.-25. června konala v Chotěboři rekreace seniorů. Zachovala se tak tradice, že se téma vždy opírá o nějakou známou píseň, kterou pak radostně zpíváme každý den během celého pobytu. Osvědčený realizační tým - Jaromír Strádal z Potštejna/předtím ze Žižkova 2 (organizace, vedení, moderace, doprava, hudba), Michaela Bartošková ze Žižkova 2 (strava, pokladna, účetnictví), Petr Klas ze Žižkova 2 (ubytování, kuchyně, správce a údržbář, doprava), Jana Kučerová z Krakovan (péče o tělo a duši, kuchyně, úklid), Olga Tichá z Mělníka (jídelna), Leonardo Teca (duchovní program, pastorace), Marta Cerniňáková (zdravotnice).

Každý den jsme měli společné duchovní zahájení i zakončení dne, biblický výklad, těla i duše cvičení s Janou Kučerovou, tvořivé a sebezpytné zamýšlení s Jaromírem, besedu při kávě po obědě, Odpoledne jsme pak využívali buď k odpočinku nebo výletování a letos dokonce i k pravidelnému koupání a plavání – jak v chotěbořské přehradě, tak i na jiných místech – třeba na Velkém Dářku, kam jsme vyrazili v úterý na nejdelší letošní výlet. Cestou jsme se zastavili v Krucemburku a byli mile přijati a provedeni místním farářem Markem Vančou a jeho manželkou. Ale tradičně ani blízké údolí Doubravky nezůstalo mimo náš zájem, neboť i letos bylo mezi většinou známých, ostřílených účastníků několik nových tváří, pro něž to tu vše bylo nové. Ti zase učili i nás novému údivu a nadšení z toho všeho, co tu smíme potkávat, zakoušet, poznávat, zažívat. Denně pak se někteří mohli díky kyvadlové dopravě (Jaromír) podívat do Chotěboře do města. Tam je vždy něco zajímavého k navštívení, shlédnutí, poznání.